Сръбският Партизан победи френския АСВЕЛ Вильорбан, с натурализирания американец Дий Бост в състава, с 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20) като домакин в Белград в среща от 22-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С 11-ия си успех в надпреварата Партизан се изкачи на десета позиция във временното класиране, докато АСВЕЛ е 16-и с актив 8-14 преди изиграването на всички мачове от кръга.

Дий Бост завърши с 11 точки, 1 борба и 5 асистенции за гостите от Франция, а по 14 точки отбелязаха Юсуфа Фал и Ив Понс.

Най-резултатен за победата на Партизан бе Кевин Пънтър с 22 точки, 4 борби и 2 асистенции.

Домакините имаха превъзходство през целия двубой, като на почивката водеха с 50:36, а преди последните 10 минути авансът им достигна 25 точки при 76:51.

Испанският Барселона постигна 14-ия си успех от началото на сезона, надделявайки като домакин на израелския Макаби Тел Авив с 83:78 (20:15, 21:22, 21:30, 21:11). Каталунците са трети в подреждането, а Макаби е девети след 11-ата си загуба в турнира.

БГНЕС / BGNES
18 снимки

Израелският състав поведе с 67:62 след третата четвърт, но домакините успяха да си върнат водачеството и да стигнат до победата.

Кори Хигинс реализира 15 точки, 2 борби и 4 асистенции за Барселона, докато за гостите от Тел Авив най-резултатен бе Джейлън Адамс с 20 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Тимът на Армани Олимпия Милано се справи като домакин на испанския Баскония с 89:83 (18:17, 22:17, 22:26, ), записвайки едва седма победа от началото на сезона. Италианците остават предпоследни, 17-и в класирането, а Баскония държи седмата позиция с актив 12-10.

Тимоте Луваву-Кабаро допринесе със 17 точки и 4 борби за успеха, докато за испанския отбор с 19 точки, 4 борби и 2 асистенции завърши Дариъс Томпсън.

И другият италиански тим в Евролигата Виртус Болоня постигна домакинска победа над сръбския Цървена звезда с 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21) и напредна до 12-ото място на турнира с 10 успеха и 12 загуби. Цървена звезда е 13-и със същия актив.

Торнике Шенгелия се отличи с 15 точки, 4 борби и 4 асистенции за домакините, а за отбора от Белград Лука Вилдоса отбеляза 20 точки и 3 асистенции.

В Испания Валенсия надигра Байерн Мюнхен с 82:73 (16:14, 17:18, 28:24, 21:17) и влезе в топ 8. Испанският състав заема осмата позиция с 12 победа и 10 поражения, докато Байерн вече е 14-и с актив 9-13.

6 снимки

Най-резултатен за успеха бе Джона Радебау с 14 точки, 5 борби и 2 асистенции, а за Байерн Касиъс Уинстън се включи с 22 точки, 5 борби и 5 асистенции.

БТА / Автор: Кремена Младенова