Сръбският Партизан постигна четвърта победа от началото на сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Партизан надигра като домакин израелския Макаби Тел Авив с 96:88 (22:26, 27:24, 20:18, 27:20) в среща от осмия кръг на турнира. С успеха грандът от Белград се изкачи на осмо място във временното класиране с актив 4-4, колкото имат и следващите три тима, съответно Виртус Болоня, Макаби Тел Авив и Валенсия.

Партизан изоставаше след първата четвърт с 4 точки, но до почивката се доближи до 1. Домакините имаха аванс от 1 точка в края на третата част, но със силни последни минути стигнаха до победата.

Зак ЛиДей и Данте Екзъм реализираха по 21 точки за сръбския тим, като добавиха съответно 7 борби, и 5 борби плюс 5 асистенции. За Макаби Тел Авив най-резултатен беше Уейд Болдуин с 23 точки, 4 борби и 7 асистенции.

Фенербахче запази първото място в подреждането с домакински успех над гръцкия Панатинайкос със 107:77 (22:25, 33:15, 23:15, 29:22). Успехът бе седми от осем мача за турския гранд, докато Панатинайкос е последен, 18-и с баланс 2-6.

След равностойна първа част домакините бяха категорични до края на срещата, като още на почивката поведоха с 15 точки – 55:40.

Скоти Уилбекин се отчете за успеха с 19 точки, а 20 точки и 5 борби за гостите вкара Дуейн Бейкън.

БГНЕС / BGNES
15 снимки

Монако надви Баскония със 79:74 (20:24, 28:21, 10:18, 21:11) като домакин в друга среща от осмия кръг на Евролигата. Монако държи третото място във временното класиране с 6 победи и 2 поражения, колкото има и вторият Олимпиакос. Испанският отбор е седми с актив 4-4.

Най-резултатен за домакините беше Ели Окобо с 22 точки, а за Баскония Пиерия Хенри отбеляза 17 точки и 7 асистенции.

В Литва съставът на Жалгирис постигна домакинска победа над Армани Олимпия Милано със 71:62 (16:11, 18:13, 15:15, 22:23), с която се изкачи на шесто място с баланс 5-3, колкото имат още четвъртият и петият, съответно Реал Мадрид и Барселона. За италианския гранд поражение бе четвърто поредно и общо пето, с което тимът се смъкна до 14-а позиция.

Кийнан Еванс се отличи за Жалгирис с 23 точки, а за гостите Наз Митру-Лонг завърши с 19 точки и 2 борби.