Отборът на Панатинайкос постигна трета победа за сезона в баскетболната Евролига за мъже след успех като домакин на италианския Виртус Болоня с 88:85 (12:21, 26:20, 29:21, 9:14, 12:9) след продължение в среща от деветия кръг на турнира. Въпреки успеха, гръцкият тим остава на последното, 18-о място във временното класиране, а Виртус Болоня заема десето място с 4 победи и 5 загуби.

Домакините започнаха по-слабо и изостанаха с 9 точки след първите 10 минути игра, но до почивката намалиха до 3 точки пасива си. Двата състава изиграха равностойно второ полувреме и след 76:76 в края на редовното време последваха допълнителни 5 минути, в които баскетболистите на Панатинайкос надделяха.

Дерик Уилямс бе най-полезен за гранда от Атина с 26 точки и 8 борби, а Мухамаду Джайтех отбеляза 20 точки и 10 борби за гостите от Болоня.

Байерн Мюнхен измъкна успех при гостуването си във Франция на АСВЕЛ Вильорбан със 75:74 (25:15, 17:18, 11:20, 22:21). Победата бе трета за германския отбор, който с актив 3-6 държи 15-ото място в подреждането. За АСВЕЛ поражението бе шесто. Французите са едно място по-напред в класирането със същия актив.

След по-добро първо полувреме, гостите допуснаха състезателите на АСВЕЛ Вильорбан да стигнат до равенство 53:53 преди финалните 10 минути, но до края показаха по-здрави нерви и взеха победата.

Владимир Лучич реализира 13 точки, 5 борби и 2 асистенции за Байерн Мюнхен, а за домакините с 15 точки, 2 борби и 3 асистенции завърши Нандо дьо Коло.

В последния мач от деветия кръг в Евролигата испанският Баскония надделя над литовския Жалгирис с 93:73 (21:20, 21:24, 22:14, 29:15). Баскония се намира на шесто място с 5 победи и 4 загуби, докато Жалгирис е седми със същия актив.

Испанският тим изигра добра трета част, след която дръпна с 64:58 и до края не изпусна водачеството.

БГНЕС / BGNES
8 снимки

Мат Костело се отличи за Баскония с 19 точки и 7 борби, а за гостите от Каунас Едгарас Улановас се отчете с 18 точки, 3 борби и3 асистенции.

Следващият десети кръг в най-престижната клубна надпревара по баскетбол за мъже на Стария континент започва още тази вечер като Олимпиакос на българина Александър Везенков приема АЛБА Берлин.