Олимпиакос завърши редовния сезон в Евролигата с престижна победа със 73:66 над Барселона у дома. Двубоят беше последен за гранда от Пирея, докато каталунците имат още една среща. Успехът бе първи за Олимпиакос над този съперник в своята зала от шест години насам.

Гърците изиграха страхотно второто полувреме, в което наваксаха пасив от 7 точки.

Българският национал Александър Везенков изигра нов силен мач за победителите. Крилото завърши с 13 точки. 4 борби и 2 асистенции за близо 28 минути на паркета. В герой за Олимиакос се превърна Шакийл МакКисик с 20 точки. Тайлър Дорси добави 9 точки, а Хасан Мартин остана с 8 точки.

За каталунците Сертач Шанлъ вкара 13 точки, а Никола Миротич остана с 11 точки.

Олимпиакос завършва редовния сезон с 19 победи и 9 загуби. Тимът засега е втори във временното класиране. Барселона пък остава лидер с 21 успеха и 6 поражения. Тимът на Шарунас Ясикевичус има още един мач - срещу Макаби Тел Авив у дома.