Отборът на Левски отстъпи пред косовския Пея със 74:86 (17:23, 12:23, 21:20, 24:20) като домакин в зала „Триадица“ в София в среща от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Поражението бе седмо за българския тим от осем двубоя и пето поредно, а Пея записа пета победа от 6 мача. Лидер в международната надпревара е израелският Апоел Беер Шева с 8 победи и 1 загуба.

В игра за „сините“ се завърна доскоро лекувалият травма на ръката Алън Арнет, а в състава не бе новото украинско попълнение Сергий Павлов.

Гостите поведоха от самото начало, а в средата на първата четвърт дръпнаха с 16:7. Баскетболистите на Левски изравниха със серия от 9 безответни точки до 16:16, а след 10 минути игра изоставаха със 17:23. През втората част разликата премина 15 точки, тимът на Пея контролираше събитията на терена и на почивката водеше с 46:29. Последва сравнително равностойна трета четвърт, в която обаче „сините“ успяха да наваксат само 1 точка и преди последните 10 минути резултатът бе 50:66. До края Пея поддържаше аванса си и стигна без затруднения до успеха.

Най-резултатен за Левски бе Алън Арнет с 19 точки, 6 борби и 3 асистенции, а Джон Флорвиъс завърши с 10 точки и 14 борби. За гостите от Косово Дейвид Джоузеф реализира 25 точки.

В следващия си мач Левски ще гостува на друг косовски тим Башкими на 15 март, а Пея ще играе срещу Берое в Стара Загора след 24 едно денонощие.

Автор: БТА/Кремена Младенова