Отборът на Левски постигна победа в Балканската лига по баскетбол, след като в двубой от първия кръг на турнира надигра в зала "Универсиада" миналогодишния финалист Куманово (Македония) с 85:78 (27:25, 18:19, 21:16, 19:18).

Младият състав на "сините" очаквано направи много грешки в целия мач, но във важните моменти на двубоя успя да разкрие големия си потенциал, което в крайна сметка се оказа достатъчно за успеха. Двубоят започна равностойно, като на почивката Левски имаше аванс от една точка при 45:44, макар точно 5 минути преди паузата гостите да водеха с 6 точки при 35:41. В началото на второто полувреме Левски успя да увеличи аванса си до 8 точки, а третата четвърт приключи при 66:60 в полза на домакините.

Авансът явно успокои играчите на Константин Папазов и те допуснаха отпускане в четвъртата четвърт, което позволи на Куманово да се доближи на точка от съперника си при 68:67. В заключителните минути на двубоя обаче най-опитният в редиците на Левски - Веселин Веселинов, се нагърби с отговорността да завършва нападенията на тима си и реализира 8 от последните 9 точки за "сините". Така Веселинов приключи срещата с 23 точки, 9 борби и 2 асистенции. Никола Маравич добави 18 точки за Левски, а 18-годишният Иван Алипиев остана с 13 точки, 9 борби и 4 асистенции. За Куманово Неманя Милкович вкара 17 точки, а Димитър Караджовски приключи с 16.

Резултати:

Левски (България) - Куманово (БЮР Македония) 85:78 (27:25, 18:19, 21:16, 19:18)

от вторник: Ибър Рожае (Черна гора) - Академик Бултекс (България) 83:94 (17:23, 21:33, 21:15, 24:23)/БТА