Левски Лукойл спечели втори пореден мач в груповата фаза от турнира за Купата на ФИБА Европа. "Сините" победиха със 75:64 отбора на Цмоки Минск в столичната зала "Универсиада" и така взеха реванш за загубата в първия мач помежду им в Беларус.

Българският отбор държеше мача в свои ръце почти през цялото време. На полувремето Левски Лукойл водеше с 38:28, но третата част авансът бе стопен само на 1 точка - 40:39. Българите обаче отговориха силно и завършиха стабилно, за да поведат отново с двуцифрен аванс при 56:44 след 30 минути. В оставащите 10 минути баскетболистите на Цмоки се опитаха да намалят изоставането си, но не им достигнаха сили и последният съдийски сигнал дойде при 75:64 за Левски.

За Левски Лукойл Брендън Йънг и Куон Чийтъм отбелязаха по 14 точки, като Чийтъм впечатли и със 7 борби и 6 асистенции. Венцислав Петков вкара 12 точки, а Йордан Минчев остана с 11 т. и 9 борби. Капитанът Асен Великов добави 9 точки, 4 асистенции и 4 отнети топки. Алекс Гаврилович вкара 19 точки за Цмоки, а Бранко Миркович се отчете с 14.

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ - ЦМОКИ МИНСК 75:64 (20:16, 18:12, 18:16)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Асен Великов 9, Чавдар Костов 5, Йордан Минчев 11, Куон Чийтъм 14, Райън Райт 6 (Брендън Йънг 14, Венцислав Петков 12, Джайълс Смит 4)

ЦМОКИ МИНСК: Бранко Миркович 14, Доминез Бърнет 12, Витали Лютич 2, Максим Салаш 5, Алекс Гаврилович 19 (Яухени Белянку 6, Максим Лютич 4, Роб Лауъри 2, Андрей Рахозенка)