Турския Фенербахче победи Реал Мадрид като домакин с 66:51 (19:8, 8:9, 21:13, 18:21) в отложен мач от 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Това бе едва четвърто поражение за Реал от началото на сезона. Грандът от Мадрид е лидер във временното класиране с 20 победи и 4 загуби, а Фенербахче е осми с актив 12-10.

Домакините направиха добър мач, повеждайки с 27:17 на почивката и увеличиха аванса си до 18 точки преди последната четвърт - 48:30.

Най-полезен за Фенербахче беше Марко Гудурич, който завърши с 12 точки, 4 борби и 3 асистенции, а за Реал Валтер Таварес се отличи с 14 точки и 9 борби.

Жалгирис (Литва) допусна домакинско поражение от италианския Армани Олимпия Милано със 70:74 (18:17, 17:18, 16:18, 19:21) в отложена среща от 17-ия кръг на Евролигата. Отборът на Жалгирис е последен, 18-и в подреждането с 3 победи и 19 загуби, а Армани е трети с актив 16-7.

Двата състава изигра оспорван сблъсък, като на почивката резултатът бе 35:35, а след трета част гостите взеха две точки аванс - 53:51.

Лукас Лекавичиус беше най-резултатен за Жалгирис с 16 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Малкълм Дилейни отбеляза 20 точки за гостите от Милано.