Фенербахче срази с 94:80 у дома Олимпиакос в един от малкото мачове, които ще се играят по програма в Евролигата. Двубоят бе от 20-ия кръг на турнира.

Най-добрият български баскетболист бе под нивото си от началото на сезона за гръцкия гранд. Крилото вкара 5 точки, хвана 4 борби и направи 4 асистенции за почти 24 минути на паркета.

Срещата започна по-добре за гостите, които водеха със 17:11 след първата четвърт. На полувремето „канарчетата” свалиха аванса на Олимпиакос до три точки – 36:39.

Фенербахче изигра много силно второ полувреме. Домакините поведоха още от самото началона втората част и увеличахава аванса си.

За победителите най-резултатен беше Мелих Махмутоглу със 17 точки. Ахил Полонара остана с 15 точки, Дейшон Пиер добави 14 точки, а Девин Букър остана с 12 точки.

За Олимпиакос над всички бяха Тайлър Дорси и Костас Слукас с по 14 точки. Йоргос Принтезис завърши с 10 точки.

Във временното класиране гърците, които бяха в серия от три поредни победи, остават трети с баланс 12-6, докато Фенербахче е 10-и с 8 победи и 10 поражения.