Фенербахче записа домакински успех над гръцкия Олимпиакос със 79:77 (29:14, 17:19, 12:24, 21:20) в Истанбул (Турция) в среща от шестия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Победата бе четвърта поредна и общо пета за Фенербахче, който заема второ място във временното класиране, като има и едно поражение. Тимът на Олимпиакос е осми към момента с актив 3-3.

Двата състава изиграха равностоен сблъсък, в който домакините имаха по-сериозно преимущество в първата част, а гостите – в третата. На почивката Фенербахче водеше с 46:33, баскетболистите от Пирея наваксаха до 57:58 изоставането си в последните 10 минути. Крайният изход от мач бе решен в последните секунди. Алек Питърс вкара тройка за Олимпиакос при оставащи 53 секунди за намаляване на пасива до 77:79, Скоти Уилбекин сгреши за турския тим, но в последната секунда и Найджъл Уилямс-Гос пропусна за гостите.

Йоргос Папаянис бе най-резултатен за Фенербахче с 15 точки и 2 борби, а за Олимпиакос Питърс завърши с 19 точки, 6 борби и 2 асистенции.

В друга среща от вечерта испанският Валенсия надигра у дома  АЛБА Берлин от Германия със 79:71 (15:14, 26:25, 15:15, 23:17) и с петата си победа от шест изиграни мача се намира на трета позиция. АЛБА Берлин заема предпоследното, 17-о място с актив 1-5.

Домакините стигнаха до успеха с по-убедителна последна четвърт, като Семи Оджелейе се отчете с 19 точки и 7 борби за домакините, докато за германския състав 19 точки, 3 борби и 2 асистенции реализира Стърлинг Браун.

Домакинска победа в Сърбия постигна и Цървена звезда, който се наложи над Байерн Мюнхен със 74:68 (12:19, 21:16, 20:24, 21:9). Грандът от Белград и германският състав продължават еднакъв актив от 2-4 и делят 13/14–о място в подреждането в Евролигата.

Баскетболистите на Цървена звезда отбелязаха 21 срещу 9 точки за гостите в последните 10 минути, за да си осигурят успеха сред четири поредни загуби. Милош Теодосич изигра силен мач и завърши с 16 точки и 11 асистенции за домакините, а за Байерн Мюнхен Карстен Едуардс се отчете с 16 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Литовският Жалгирис отстъпи у дома пред АСВЕЛ Вильорбан с 88:91 (30:24, 26:26, 24:22, 8:19), с което френският отбор постигна първата си победа за сезона в Евролигата, воден от новия си старши треньор Джанмарко Поцеко.

Жалгирис е девети в класирането с три победи и три загуби, докато АСВЕЛ е последен, 18-и с актив 1-5.

Най-резултатен за успеха на гостите бе Тимоте Луваву-Кабаро с 19 точки и 6 борби, а 21 точки за Жалгирис вкараТомас Димша.

Отборът на Монако записа четвърта поредна победа в турнира и държи шестата позиция с актив 4-2 след като надигра Армани Олимпия Милано със 72:66 (13:18, 22:19, 17:11, 20:18) като гост. Италианският състав е 16-и в подреждането към момента с една победа от шест мача.

Майк Джеймс се отличи с 21 точки, 5 борби и 3 асистенции за Монако, докато за домакините Шейвън Шийлдс се включи със 17 точки, 4 борби и 4 асистенции.

Двубоят между израелския Макаби Тел Авив ииспанския Реал Мадрид от шестия кръг на Евролигата е отложен, а тази вечер са срещите: Барселона – Панатинайкос, Баскония – Партизан и Виртус Болоня – Анадолу Ефес./ БТА