Баскетболистките на Дунав 8806 загубиха с 48:71 (11:15, 13:23, 16:14, 8:19) от турския елитен тим на Истанбулски университет в четвъртия си мач от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА. Срещата се игра днес в "Булстрад Арена" в Русе.

Преди началната сирена дунавските фенове сътвориха поредна историческа хореография. Те разпънаха на трибуните огромни портрети на хановете Кубрат, Аспарух, Тервел, Крум, Омуртаг. Надпис под тях гласеше:

"Непримиримостта е част от характера. Характерът извоюва победите. Победите са част от историята. Историята помни Велика България".

Това е поредна подобна проява на русенската агитка, която преди няколко години в подобен мач на своя тим от груповата фаза на същата надпревара опъна на трибуните в зала "Дунав" възрожденските ликове на Баба Тонка, Васил Левски, Христо Ботев, Паисий Хилендарски и Иван Вазов.

"Сините феи" започнаха по-добре двубоя и водеха в първите минути. Гостите обаче постепенно изравниха играта и в края на първата част дори водеха с 4 точки за 15:11. До почивката турският тим задържа високото темпо и с добра защита и бързи атаки авансът му нарасна на 14 точки за 38:24.

След подновяването на играта все пак дунавки дадоха всичко от себе си, доказвайки, че не са се отказали от преследването на успеха. Те дори съкратиха изоставането си само до 6 точки за 40:46, но 10 минути преди края разликата отново нарасна за 40:52. Финалната сирена пък "закова" 48:71 за Истанбулски университет на таблото.

Биляна Степанович бе най-добра за "Дунав 8806" с дабъл дабъл от 12 точки и 11 борби. Дженифър Брандън пък добави 17 борби, но вкара само в 5 от 22 опита за 10 точки актив. За турския тим Елизабет Уилямс вкара 20 точки и овладя 10 борби, а Милка Биелица добави 16 точки и 11 борби.