Отборът на Барселона натрупа двуцифрен аванс през последната четвърт срещу ЦСКА Москва и го победи с 81:73 у дома в "Палау Блауграна". По този начин каталунците се изравниха в челото на класирането с Армани Милано и Реал Мадрид с баланс от 8 победи и 2 загуби, а ЦСКА вече е 5 на 5.

Никола Миротич поведе Барселона с 21 точки, Брендън Дейвис добави 14 точки, Кайл Кърич - 13, а Ник Калатес остана с 10. Йоханес Войтман бе най-резултатен за руснаците с 21 точки, Токо Шенгелия вкара 17 за гостите.

Барселона водеше с 38:27 на полувреме, но ЦСКА стопи аванса в третата четвърт с 8 успешни изстрела за 3 точки, за да дръпни с 9 точки преди решителната част. В нея Миротич наниза 8 точки при впечатляващия резултат 19:3 за Барселона.

В другия късен мач от сряда Скоти Уилбекин вкара рекордните с кариерата си 37 точки за успеха на Макаби Тел Авив над гостуващия тим на Монако. Така израелският тим се изкачва нагоре в класирането с баланс от 7 победи и 3 загуби, докато Монако е с равен брой победи и поражения - 5:5.

Монако в един момент водеше с 69:67 в началото на четвъртата част, но благодарение най-вече на Уилбекин и Джеймс Нънали Макаби вкара 33 точки в последната четвърт и си осигури успеха.

Нънали завърши с 16 точки, Анте Зизич вкара 14 точки плюс 11 спечелени борби, а Джейлан Рейнолд добави 10 точки. Донта Хол бе най-резултатен за Монако с 18 точки и 9 борби, Дуейн Бейкън вкара 16 точки, а Майк Джеймс завърши с 14 точки и 6 асистенции.

Резултати от 10-ия кръг на мъжката баскетболна Евролига:

Барселона (Испания) - ЦСКА Москва (Русия) 81:73

Макаби Тел Авив (Израел) - Монако (Франция) 95:84

Начело в класирането са Барселона, Реал Мадрид и Армани Милано с по 8 победи и 2 загуби, пред Макаби Тел Авив и Зенит Санкт Петербург - 7/3, Олимпиакос - 6/3 и други.