Шампионът в Евролигата по баскетбол за мъже Анадолу Ефес (Турция) победи Олимпия Милано като гост в Италия с 64:48 (11:16, 18:10, 17:8, 18:14) в първи мач от четвъртфиналните плейофи на турнира. Вторият двубой е отново в Италия в четвъртък, 21 април. След това предстоят два мача в Истанбул – на 26 и 28 април. В четвъртфиналите на Евролигата се играе до три победи от пет възможни срещи, а победителите се класират за Финалната четворка между 19 и 21 май в Белград (Сърбия).

Ключова за успеха на турския гранд беше третата четвърт, в която Олимпия Милано, трети в редовния сезон, реализира само 8 точки и изостана с 34:46 преди последните 10 минути.

Шейн Ларкин и Василие Мицич реализираха по 16 точки за Анадолу Ефес, като сърбинът Мицич добави 7 борби и 3 асистенции. За домакините с 10 точки и 6 борби завърши Николо Мели.

Лидерът в редовния сезон на Евролигата Барселона постигна домакински успех в Испания в първия мач от серията срещу Байерн Мюнхен (Германия) със 77:67 (20:22, 23:11, 19:18, 15:16). Среща номер 2 е отново в Барселона в четвъртък, 21 април. Третият двубой ще се играе в Мюнхен на 27 април.

Каталунците изоставаха след първата четвърт, но след по-силна втора поведоха с 43:33 на почивката. След третата част авансът на Барселона беше 62:51.

Най-резултатен за успеха на домакините беше Брандън Дейвис с 19 точки и 5 борби, а за Байерн с 20 точки се отличи Владимир Лучич.