Балкан спечели първото дерби за сезона срещу Левски. Ботевградчани се наложиха с 82:71 над своя съперник в Балканската лига. Срещата бе много оспорвана и предложи куп обрати. „Зелените” успяха да наложат волята си в последните минути на срещата.

Това бе първи мач в турнира за „сините”, докато Балкан е 1:1.

След първата четвърт домакините бяха напред с 18:17. Във втората „сините” вкараха десет поредни точки, което им позволи да излязат напред на почивката с 39:36.

След полувремето Балкан заигра по-добре и поведе с 51:44. До края на третата четвърт само Чавдар Костов успя да вкара от зоната за три точки и така ботевградчани имаха 4 точки аванс преди последните 10 минути.

Домакините започнаха много силно заключителната четвърт и дръпнаха с 62:52.

За Балкан по 16 точки вкараха Димитър Димитров и Дерик Маркс. За Левски най-резултатен беше Чавдар Костов също с 16 точки.