Балкан се класира за груповата фаза на баскетболния турнир за купата на ФИБА Европа. Ботевградчани загуби у дома от холандския Ден Бош с 66:68 на реванша от втория квалификационен кръг, но продължават напред след победата си с 10 точки разлика (86:76) в първия мач.

В Арена Ботевград домакините започнаха стабилно срещата и на почивката се оттеглиха с три точки преднина.

В третата част играчите на Балкан изживяха тежки моменти и изпуснаха инициативата, което позволи на холандците да се върнат в мача и да изравнят резултата от двата мача.

Все пак домакиите не допуснаха изненада, като в четвъртата част отново доминираха и загубиха само с 2 точки, което бе достатъчно за класирането на тима в групите на турнира.

Най-резултатен за успеха бе Майкъл Хопкинс с 18 точки, Димитър Димитров добави 17. За гостите с 21 точки се отличи Джонатан Уилямс.

Балкан намери място в групите на ФИБА Къп за втора поредна година, като този сезон ще бъде в група В с отборите на Цмоки Минск, АЕК Ларнака и Белфиус Монс./БТА