Балкан драматично напред за Купата на ФИБА, Рилецо аут

Балкан се класира по драматичен начин за втория квалификационен кръг на турнира за Купата на ФИБА Европа. Тимът от Ботевград загуби на реванша от румънския Орадя със 70:85, но след победата в първия мач с 16 точки разлика успя да елиминира съперника.

23 секунди преди края НеманяМилошевич вкара два фаула и направи преднината на Орадя 16 точки, но Брандън Фортънбъри вкара един от двата наказателни удара и класира Балкан напред.

Фортънбъри бе най-резултатен за ботевградчани с 19 точки, а Милошевич се отличи за румънския тим с "дабъл-дабъл" - 36 точки и 10 борби. Балкан ще срещне унгарския Сомбатхей в следващия кръг, като първият мач е в Унгария на 4 октомври.

Другият български отбор в тази фаза на турнира - Рилски спортист, претърпя тежка домакинска загуба с 62:91 от литовския Невезис и отпадна от надпреварата.

Самоковци спечелиха първия мач с 81:76, но на реванша категорично отстъпиха на съперника. Рилски не успя да се противопостави, като в четвъртата част рухна и позволи на гостите да си тръгнат със убедителна победа от Арена Самоков.

Златин Георгиев бе най-резултатен за Рилски спортист с 15 точки, а ветеранът Йордан Бозов добави 1. За гостите се отличи Владислав Коренюк с 16 точки. /БТА