Отборът на Анадолу Ефес (Турция) победи Армани Олимпия Милано със 75:70 (19:11, 23:32, 20:15, 13:12) като домакин в Истанбул в четвъртфинален двубой от Евролигата по баскетбол за мъже и се класира за Финалната четворка в сръбската столица Белград през май.

Турският гранд спечели серията срещу Армани Олимпия Милано с 3-1 победи и ще защитава титлата си от миналия сезон.

Двата състава изиграха оспорван сблъсък, в който домакините поведоха с 8 точки след първата четвърт, но след по-силна втора част италианският тим имаше аванс от 43:42 на почивката. Пак Анадолу Ефес излезе напред в резултата при 62:58 преди последните 10 минути и до края удържа водачеството.

Най-резултатен за победителите беше Тибор Плайс с 25 точки и 6 борби, а за гостите 21 точки отбеляза Луиджи Датоме.

Така Анадолу Ефес стана вторият тим след испанския Реал Мадрид, който си гарантира място на полуфиналите в турнира. Там настоящият шампион ще срещне победителя от четвъртфиналната двойка между Олимпиакос – Монако. В последната серия спорят отборите на Барселона и Байерн Мюнхен.