Академик Бултекс 99 грабна трудна, но ценна и заслужена победа срещу гостуващия Блокотехна от Република Македония с 82:77 /17:22, 26:14, 16:18, 23:23/ в мач от Балканската лига в Колодрума. За гостите това бе и първо поражение от началото на кампанията, докато пловдивчани остават начело в класирането с пет победи и три поражения.

Общо взето Академик (Пловдив) напълно заслужено спечели, тъй като не само диктуваше темпото, но при изоставането бързо намираше пътя да си вземе водачеството отново. Действително двубоят премина през доста обрати, авансът на домакините стигна до 15 точки в третата четвърт, но македонският тим игра много агресивно в защита и опита всичко, за да се домогне до победата. "Академиците" обаче играха по-точно в решителните моменти и се поздравиха с крайния успех. Така завърналият се на поста старши треньор Асен Николов ознаменува с победа повторния си дебют, а отборът му е начело в класирането с 5 победи и 3 загуби.

Академик Бултекс 99 започна мача със серия от 7:0, но гостите отвърнаха с 13:0 след три тройки на Миятович. В крайна сметка първата четвърт завърши с аванс от 5 точки за Блокотехна. Македонският тим успяваше да поддържа крехката си преднина до средата на втората четвърт, когато момчетата на Асен Николов заиграха по-агресивно и вдъхновено и с добра защита и резултатни бързи атаки излязоха със 7 точки аванс на почивката.

Добрата игра на Академик Бултекс 99 продължи и в средата на третата четвърт разликата скочи на 15 точки със зрелищна забивка на един от най-ниските на терена - Дайшон Найт. Гостите обаче реагираха и успяха да смалят пасива си под 10 точки и само до 5 преди последната решителна част.

4 минути преди края авансът на домакините бе само 2 точки, но Дайшон Найт внесе сигурност с два поредни коша. 6-ата тройка на Миятович отново върна интригата, но до края домакините не позволиха изненада.

Най-резултатен за победителите бе Дайшон Найт с 27 точки, Васил Бачев добави 15 точки, 5 борби и 5 асистенции, Никола Вуйович добави 11 точки и 8 борби. За домакините над всички бе Данило Миятович с 41 точки, от които 6 тройки, Горан Главчев добави 11, Петър Николич - 10.

Преди началото на срещата президентът на Академик Бултекс 99 Васил Врачев зарадва с букет цветя и поздравителен плакет спортния директор Тина Димитрова, която вчера отпразнува 50-годишния си юбилей./БТА