Българският шампион Монтана 2003 завърши с победа редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха срещу гостуващия Триглав (Словения) със 74:57.

Българският тим ще трябва да изчака последните мачове на Цинкарна и Будучност, за да разбере дали ще продължи на финалната четворка на турнира.

Монтана 2003 и Триглав изиграха равностойно първо полувреме, завършило 33:32, но българките спечелиха третата част с 28:8 и така си осигуриха крайния успех.

За победителките се отличиха Олга Дубровина с 13 точки, 7 борби и 6 асистренции, а по 10 точки добавиха Виктория Стойчева и Цветомира Шаренкапова.

За Триглав най-резултатни бяха Айда Бургар 14 точки и Катарина Ристич с 13 точки и 7 борби.