Отборът на Монтана 2003 загуби от босненския Орлови със 79:86 (18:23, 31:25, 13:23, 17:15) като гост в Баня Лука в среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Поражението бе пето за състава от Монтана, който има и осем победи. Орлови приключи груповата фаза с баланс 8 успеха и 6 загуби. И двата тима са сигурни за Финалната четворка на турнира.

Българският отбор имаше шанс да си осигури тази вечер третото място в т.нар. Суперлига на регионалната надпревара, при успех или загуба с под 4 точки. Така развръзката за съперниците на полуфиналите остана за 4 март, когато Монтана 2003 гостува на Будучност в Черна гора.

Домакините дръпнаха с 6 точки в началните моменти, но българският тим намали и поведе с тройка на Габриела Николова в средата на частта. До края на първите 10 минути Орлови взе аванс от 23:18. Два поредни коша на Христина Иванова стопиха до една точка пасива на Монтана 2003 на старта на втората четвърт. Босненките пак поведоха с 5 точки, но воденият от старши треньора Мануел Марков състав не позволи на съперника да се откъсне по-сериозно и обърна до 43:39 по-малко от 3 минути преди почивката. След първото полувреме резултатът беше 49:48 в полза на гостите от Монтана.

Баскетболистките на Орлови направиха серия от 7 безответни точки в началото на третата четвърт до 55:49, а малко по-късно увеличиха разликата до 10 при 64:54. С две поредни тройки на Виктория Стойчева и Христина Иванова отборът на Монтана 2003 намали до 4 изоставането си, но преди последните 10 минути домакините натрупаха аванс от 71:62. Тимът на Орлови контролираше събитията на терена до финала на срещата, а най-голямата разлика достигна 11 точки.

Марая Кинг бе най-резултатна за Монтана 2003 с 24 точки и 9 борби, а Санта Окоцките-Балкойене завърши с 19 точки, 5 борби и 6 асистенции. Христина Иванова се отчете с 16 точки и 2 борби, а Димана Макариева със 7 точки и 12 борби.

За домакините Владинка Ерак реализира 27 точки, Тамара Раич добави 21 точки, а Марина Ристич завърши с 11 точки, 9 борби и 12 асистенции.