Шампионът на България по баскетбол за жени Монтана 2003 постигна втора победа в тазгодишното издание на Адриатическата лига.

В двубой от третия кръг Монтана се наложи у дома с 98:86 (16:20, 24:19, 30:22, 28:25) над босненския Бановици. Състезателките на старши треньора Стефан Михайлов срещнаха сериозен отпор през първото полувреме, което завърши при резултат 40:39 в тяхна полза, но след паузата бяха категорично по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с победа.

Срещата пък бе много атрактивна и позволи на зрителите в зала "Младост" да и се насладят истински Най-полезна за Монтана бе Христина Иванова с 28 точки. С 16 завърши Тейлър Манюел, а Цветомира Шаренкапова отбеляза още 15. Капитанът Димана Георгиева записа "дабъл-дабъл" от 11 точки и 11 борби. За Бановици Николина Зубач вкара 26 точки, а 22 добави Латинка Душанич.

С победата Монтана оглави временно класирането с 5 точки преди другите мачове от кръга. В четвъртък другият български тим в надпреварата - Берое, гостува на словенския Триглав. /БТА