Мега Хипо Лизинг (Сърбия) победи Фени Индъстрис Кавадарци (Македония) със 78:60 (21:22, 17:13, 20:12, 20:13) точки и спечели третото място в Еврохолд Балканската лига за мъже.

До почивката срещата бе равностойна, но след това сърбите взеха превес и решиха мача в третата част като поведоха с 58:47 точки. В последната четвърт баскетболистите на Мега Хипо Лизинг не позволиха да се стигне до обрат и дори увеличиха преднината си като след последната сирена тя бе 18 точки - 78:60, информира БТА.

За победителите най-резултатни бяха Катнич и Стоячич, които реализираха по 22 точки. За Фени Индъстрис американецът Доналд Коул записа 20 точки, а Михайловски се отличи с 13 точки и 10 борби.

От 18.00 часа стартира финалната среща между Рилски спортист (Самоков) и Фершпед Работнички Скопие (Македония).