Отборът на Пини Гершон Макаби Тел Авив загуби домакинския си мач от Евролигата срещу Каха Лаборал с 82:91. Израелският гранд бе в серия от четири поредни победи, но не успя да запише пета пред собствена публика в „Нокиа Арена”. Макаби направи един от слабите си мачове, и изоставаше почти през цялото време на испанския си опонент. На полувремето пасивът на домакините бе девет точки, а след 30 минути – 10. В четвъртата част Пини и момчетата му съкратиха пасива си до пет точки, но не се доближиха повече, за да застрашат победата на Каха Лаборал.

За гостите, които до миналата година носеха името Тау Керамика, 28 точки наниза Мирза Телетович, а 18 добави Карл Инглиш. От Макаби Чък Едисон се отличи с 19 точки, а Гай Пнини – с 18.

След седмия кръг, Макаби и Каха Лаборал си делят първо място в група С, като и двата състава имат по пет победи и две загуби. Със същият актив е и ЦСКА Москва.

Отборът на американеца с български паспорт Ибрахим Джабер – Лотоматика Рома – е в сериозна криза. Това доказа четвъртата поредна загуба на римляните в Евролигата, този път у дома с катастрофалното 57:73. Джабер игра само 18 минути, за които отбеляза две точки. Лотоматика изигра кошмарна втора четвърт, в която реализира нищожните шест точки, и макар да натисна в края, нямаше шанс срещу гранда ЦСКА.