Всички гостуващи отбори записаха победи снощи в четвъртфиналните плейофи на най-престижния баскетболен турнир на Стария континент- Евролига и така изравниха сериите до 1:1 победи.

Воденият от консултанта на родната баскетт-федерация Светислав Пешич тим на Валенсия надви Реал Мадрид с 81:75 точки. Панатинайкос пречупи Барселона със 75:71 точки, а Макаби Тел Авив се справи трудно с Каха Лаборал за крайното 83:81. В последната двойка италианският Монтепаски Сиена победи Олимпиакос с 82:65 точки.

Третите срещи от четвъртфиналните плейофи са на 29-ти март, като домакини са съответно Макаби, Панатинайкос, Валенсия и Монтепаски Сиена. Играе се до три победи от пет възможни мача, а победителите се класират за Финалната четворка на Евролигата.