Израелският отбор на Пини Гершон Макаби Тел Авив не допусна да бъде изненадан в петия кръг на Евролигата, и се наложи, макар и не без интрига, над Маруси със 75:67. Пълната „Нокиа Арена” в Тел Авив не позволи да се стигне до сензация, и въпреки трудностите за „жълто-сините” през първото полувреме, победата стана факт.

Андрю Вишневски реализира 20 точки, а Мачей Лампе записа най-доброто си постижение от 19 точки и девет борби за успеха, който остави Макаби на върха в група С. Новакът в Европа Маруси пък до момента има една победа и четири поражения, като в следващия кръг отново има тежка задача – мач с ЦСКА Москва.

Гърците играха особено добре през втората четвърт, но серия от 9:0 позволи на Макаби да се оттегли с малка преднина на почивката. Постепенно след паузата домакините започнаха да натрупват още аванс, и го поддържаха, макар и да не успяха да го увеличат значително. Най-силното оръжие на Маруси бяха борбите в нападение – цели 21, но това не бе достатъчно в Тел Авив. Били Кийс реализира 14 точки за гостите, а Джеймън Лукас и Димитриос Мавроеидис вкараха по 12.