Баскетболистите на Макаби Тел Авив се класираха за ¼-финалите на Евролигата след като се наложиха с 98:94 след продължение над По Ортез в мач от група D на турнира.

Въпреки че почти през цялото време тимът от Израел водеше в резултат в четвъртата част след временно разконцентриране французите стигнаха до 89:89 и съответно продължение, в което Макаби се наложи с 9:5 и доби право да продължи напред в надпреварата.

В друга среща от същата група Тау Керамика се наложи като гост над Лотоматика със 77:72. 18 точки за испанците реализира Тиаго Сплитер.

Руският Динамо Москва допусна загуба като гост от Уникаха с 62:73 точки. Така домакините също добиха право да продължат напред. Най-резултатен за победителите бе Даниел Саняго с 21 точки.

В мач от група F Панатинайкос разгроми гостуващият тим на Проком с 95:68 точки. С 19 точки за гърците се разписа Дикудис.