Макаби Тел Авив и Реал Мадрид се класираха за четвъртфиналите на Евролигата. И двата отбора спечелиха своите мачове в група F и след седмица в Мадрид ще решат кой ще е на първо място. Двата отбора се присъединиха към Барселона, ЦСКА Москва, Олимпиакос и Проком, които също вече са в Топ 8.

В Тел Авив Макаби свърши това, което трябваше, а именно да победи Монтепаски с поне 5 точки, и след това изчака Реал да бие в Истанбул и отпразнува връщането си в Топ 8 на турнира. Израелският шампион, воден от Пини Гершон, победи италианския с 97-82, но мачът бе доста по-оспорван отколкото показва резултатът, пише bulgarianbasket. През четвъртата част имаше четири изравнявания и пет промени на водачеството, като малко повече от три минути преди края Макаби водеше само със 79-78. След това обаче домакините завършиха мача 18-4 за общо 43 точки през последните десет минути. С тази разлика в точките Макаби има предимство пред Монтепаски в директните двубои и си осигури поне второто място в групата.

Алън Андерсън, който беше избран за Най-добър в Евролигата през февруари, вкара 24 точки за Макаби, като още пет негови съотборника имаха двуцифрен точков актив. Чък Ейдсън добави 16, Дорон Пъркинс 14, Дейвид Блутентал 13, а Стефан Ласме и Андрю Вишневски по 11, които компенсираха 15-те отборни грешки в мача.

За гостите от Сиена Хенри Домеркант вкара 21 точки, Теръл Макинтайър добави 14, а Ромейн Сато и Бенджамин Езе вкараха по 10.

По същото време в Истанбул играеха Ефес Пилзен и Реал Мадрид. Мадридчани успяха да спечелят със 77-75 и пратиха себе си и Макаби на четвъртфиналите.

Серхио Лул и Хорхе Гарбахоса вкараха тройки за серия от 12-2 за Реал, която даде предимство на отбора 37-25 по средата на втората част. Силна игра на домакините обаче ги върна в мача при резултат 52-54 през третата част. Малко повече от минута преди края испанците поведоха 67-73, но 2.7 секунди преди края Ефес се доближи до 75-76. Лул бе фаулиран, вкара първия наказателен удар, след което изпусна нарочно втория и времето изтече.

Гарбахоса бе най-резултатен за победителите с 16 точки. Той хвана и 11 борби, което му донесе дабъл дабъл в мача. Лул и Фелипе Рейес добавиха по 12 точки.

За домакините Марио Касун и Чарлс Смит завършиха с по 13 точки, а Бощян Нахбар вкара 12.