Макаби Тел Авив победи като домакин защитаващия титлата си отбор на Панатинайкос с 65:62 точки в третия четвъртфинален сблъсък между двата тима в Евролигата по баскетбол и поведе с 2-1 в серията. Третата среща е в четвъртък отново в Израел. Играе се до три победи от пет мача.

Двубоят в Тел Авив бе изключително равностоен и 15,4 секунди преди края Ричард Хендрикс вкара кош, с който домакините поведоха с 3 точки. Панатинайкос пропусна при последвалата атака и така израелците спечелиха мача.

Плеймейкърът Йогев Охайон завърши с 12 точки и 6 асистенции за Макаби, а за ПАО Майк Батист отбеляза 13 точки и спечели 6 борби.

За Финалната четворка вече се класира Барселона. Испанците отстраниха УНИКС Казан. Довечера са третите срещи в двойките: Билбао Баскет- ЦСКА Москва и Олимпиакос- Монтепаски Сиена. ЦСКА Москва води с 2-0 победи на съперника си, а Олимпиакос и Монтепаски са 1-1.