Лукойл Академик записа втората си победа в група Е на ФИБА Къп и втора над Динамо Тбилиси, този път като гост със 72:63, пише bgbasket.com.

"Студентите" вече победиха веднъж грузинците в София, на старта на груповата фаза, но след това претърпяха две лоши поражения. Все пак, успехът днес запазва шансовете на тима поне за второто място в групата и класиране напред.

По подобие на първата среща между двата тима, Лукойл взе аванс в първата част, който стигна до 10 точки на почивката - 41:31. В третия период родният шампион поддържаше преднината си, но също както в София, Динамо направи силен рейд в последната четвърт - 11:2.

Този път обаче Лукойл овладя нервите и въпреки че домакините се доближиха само на две точки, българският състав затвори успешно нещата с мощна финална серия и ключови изяви на Асен Великов и Далтън Пепър.

група "Е":
Динамо Тбилиси (Грузия) - Лукойл Академик (България) 63:72 (16:23, 15:18, 17:14, 15:17)

Истанбул Бююкшехир (Турция) - Клуж Напока (Румъния) 92:82 (25:28, 22:16, 23:14, 22:24)