Българският шампион Лукойл Академик допусна втора загуба в турнира за Купата на Стяуа. След като изпуснаха домакините от Стяуа Букурещ, българите загубиха и от местния Крайова със 70:92 точки.

Тимът на Тони Дечев бе без петима основни състезатели, които са заети с националните си отбори.

Отборът на Крайова започна силно мача и още след първите пет минути на срещата поведе с 16:5, а след 10 минути игра румънците поведоха с над 20 точки. България тим успя да спечели втората четвърт с една точка, но на почивката Крайова отново водеше с 21 , пише bgbasket.com. През цялото второ полувреме разликата се задържа идентична и съперникът на българите стигна лесно до успеха.

Най-резултатен за българския тим бе капитанът Филип Виденов с 13 точки.  Денис Агре се включи с 12 точки и 9 борби, а 11 имаше Веселин Веселинов. Тимът на Тони Дечев бе съставен предимно от юноши на клуба.