Българският шампион Лукойл Академик загуби със 77:81 (18:25, 23:20, 20:15, 16:21) точки срещу словашкия клуб Приевидза, но спечели първото място в група F на турнира по баскетбол за мъже за купата на ФИБА Европа. Бней Херцелия остана на второ място след победата си по-рано днес срещу румънския Стяуа, а Приевидза зае трето място.

Лукойл започна много силно мача и дръпна със седем точки в самото начало, но Приевидза направи дълга серия и изравни до 17:17 точно 3:04 минути преди края на първата част, а 30 секунди по-късно Иван Марич отбеляза тройка и домакините поведоха. В крайна сметка серията спря на 19:5 в полза на Приевидза, а словаците поведоха със седем точки след края на първата четвъртина.

Авансът на Приевидза стана двуцифрен през втората четвъртина на мача, но Лукойл намали изоставането си на четири точки до полувремето и през третата част обърна резултата. Точен изстрел на Филип Виденов даде аванс на българите в самия край на частта, но 6 минути преди финалната сирена се стигна до ново равенство при 65:65 след тройка на Марко Батина в полза на словаците. Тя беше последвана от точен изстрел за три точки и на Растко Драмиканин, а в следващите минути авансът на домакините стана твърде голям и те спечелиха мача.

Марич за Приевидза и Стив Зак за Лукойл Академик бяха най-резултатни с по 18 точки, но американецът спечели и девет борби за българския шампион. Павлин Иванов пък отбеляза 17 точки.

Група F:

Приевидза (Словакия) - Лукойл Академик (България) 81:77 (25:18, 20:23, 15:20, 21:16)

Стяуа (Румъния) - Бней Херцлия (Израел) 88:92 (27:23, 18:17, 18:22, 20:30)