Българският шампион Лукойл Академик допусна трета загуба в група Р на втората фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА Европа.

Възпитаниците на Тони Дечев отстъпиха пред гостуващия Антверп (Белгия) с 63:71 (21:20, 14:16, 10:23, 18:12) точки, след като изиграха слаба трета четвърт. Лукойл Има един успех и три поражения в групата, а Антверт - три победи и една загуба. Срещата се игра в "Арена Ботевград" пред изключително малко публика.

Министърът на спорта Красен Кралев беше сред зрителите на мача в компанията на президента на БФ Баскетбол Георги Глушков.

Българският шампион беше без контузените Тенчо Банев и Асен Великов. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, но в неговия край Куоми Вон вкара тройка за Антверп и гостите имаха аванс от 36:35 на почивката.

Баскетболистите от Белгия се представиха много силно в третата част, която спечелиха с 23:10.

В началото на последните 10 минути след тройка на Дориан Маршан Антверп записа аванс от 17 точки при 62:45. Българските играчи не се предадоха и три минути преди сирената намалиха пасива си на само 5 точки при 59:64.

Последва кош на Карлтън Скот за гостите, които до края удържаха преднината си.

Желко Шакич се отличи с 20 точки за Лукойл, а 13 точки и 11 борби добави Филип Барович. Димитър Димитров записа 11 точки, а 10 точки вкара Павлин Иванов.

За Антверп най-резултатен с 24 точки и 7 асистенции беше Куоми Вон. Жан Марк-Мвема отбеляза 13 точки.

В следващия си мач от турнира Лукойл Академик гостува на Нимбург (Чехия) на 27 януари.

Среща от четвъртия кръг в група Р на втората фаза (топ 32) на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа:

Лукойл Академик - Антверп (Белгия) - 63:71 (21:20, 14:16, 10:23, 18:12) състав на Лукойл: Желко Шакич 20, Филип Барович 13, Павлин Иванов 10, Филип Виденов 8, Бранислав Ратковица 1 (Димитър Димитров 11, Донъл Тейлър 0, Крис Минков 0)/БТА