Шампионът на България по баскетбол Лукойл Академик гостува довечера на румънския Асесофт Плоещ от 19.30 часа. Отборът, който в момента е воден от помощник-треньора Мирослав Ралчев все още няма победа в турнира Еврокъп, след четири изиграни мача. „Студентите“ паднаха последователно от Апоел Йерусалим, Химки, Пинар Кършияка и Игокеа, като за момента заемат последното шесто място в групата си.

Румънският Асесофт Плоещ пък вече отбеляза две победи, като едната от тях бе на старта срещу фаворита Химки и то в Русия с 97:89 точки. След това румънците загубиха от турския Пинар Кършияка, но последна успех в Босна над Игокеа с 84:77 точки. В четвъртия кръг Асесофт загуби само с 2 точки от Апоел Йерусалим и така вече е с актив 2 победи и 2 поражения.

Начело в групата на Лукойл след четвъртия кръг са трите фаворита- Пинар Кършияка, Химки и Апоел Йерусалим с по 3 победи и 1 загуба. В другите две срещи от петия кръг играят Пинар Кършияка срещу Апоел и Игокеа срещу Химки.