Шампионът на България Лукойл Академик приключи със загуба европейското си участие за сезон 2017/18. Като гости "студентите" отстъпиха със 70:83 (17:25, 17:16, 19:19, 17:123) пред румънския Клуж Напока.

Така "студентите" останаха на трето място в група "Е" на турнира за купата на ФИБА Европа с 2 победи и 4 поражения. Напред в надпреварата продължават именно Клуж и турският Истанбул Башакшехир с по 5 победи и 1 поражение, докато грузинският Динамо Тбилиси, който инкасира 6 загуби, също прекратява участието си в турнира.

Срещата, която бе официален дебют в Европа за новия наставник Георги Давидов, стартира лошо за българския тим, който допусна ранно изоставане в резултата.

Постепенно обаче Лукойл Академик започна да топи разликата и в средата на втората четвърт тя бе само 2 точки при 34:32. Все пак на почивката Клуж се оттегли с аванс от 7 точки при 41:34.

В третата част разликата между двата отбора се запази, а в последните 10 минути румънският тим отново показа по-добра игра и не остави съмнение в превъзходството си.

Желко Шакич отбеляза 13 точки за победителите от Клуж, а още четирима негови съотборници достигнаха двуцифрен актив. За Лукойл Академик 21 точки отбеляза Христо Николов, а с 13 завърши Божидар Аврамов. /БТА