Отборът на Лукойл Академик загуби от тима на Динамо Москва с 14 точки разлика - 75:89 точки в първа среща от осминафиналите на турнира за купата на УЛЕБ.

Българският шампион не успя да намери противодействие срещу силната игра на гостите от Москва в нападение. Динамо доминираше през целия мач и заслужено спечели двубоя.

Най-резултатен от Лукойл Академик бе Уили Дийн с 18 точки, а Перо Антич и Тодор Стойков вкараха по 14 точки. За Динамо се отличи Хенри Домеркант с 18 точки, а Травис Хансен добави 14 точки.

След равностойни първи няколко минути, в който Лукойл поведе един единствен път при 5:3 след тройка на Тодор Стойков. От този момент нататък гостите от Москва бяха пълни господари на игрището. Още в осмата минута те натрупаха аванс от 10 точки - 15:25.

Все пак възпитаниците на Желко Лукаич успяха да направят няколко добри атаки и след серия 10:4 точки намали на 25:29 след първите 10 минути.

В началото на втората четвърт Лари О'Банън вкара тройка и българският шампион сведе пасива си само на 1 точка - 29:30. Точно в този момент руският тим отново се разигра и след серия от 11:0 точки набързо доведе нещата до 29:41.

След тройка на Хенри Домеркант преднината на Динамо набъбна на 14 точки - 35:49 четири минути и половина преди почивката.

С непримирим дух Тодор Стойков поведе Лукойл на щурм. Стойков наниза седем поредни точки, но въпреки това студентите успяха да намалят само с 5 точки пасива си - 44:53 на почивката.

През това първото полувреме пролича силната игра на Динамо в нападение, както и резултатната стрелба отдалеч - осем тройки срещу само три на Лукойл.

Никой от домакините не успя да опази Явтокас и Домеркант, които правеха каквото си поискат на игрището.

В третата част след тройка на Травис Хансен и общо серия от 11:2 точки Динамо регистрира най-голямата си преднина - 46:64 в 24-та минута.

Студентите започнаха лошо през второто полувреме и три минути не вкараха нито един кош. Последва леко съвземане и след серия от 9:0 намалиха на девет точки - 55:64. След 30 минути обаче губеха с 11 точки - 57:68.

Последната част започна с тройка на Уили Дийн, но отново Динамо взе нещата в свои ръце и бързо натрупа голям аванс от 15 точки - 65:80.

В самия край последва щурм на домакините и 1:30 минути преди края те стопиха преднината на съперника си на седем точки - 75:82.

Вместо обаче да стигне до нещо повече Лукойл изигра слабо тази минута и половина и не само не вкара кош, но допусна нови седем точки пасив.

Буквално със сирената гостите от Москва вкараха и тройка. Точен бе Домани, който сложи точка на спора - 89:75 за Динамо и нищожни шансове за Лукойл на реванша след седмица.