Левски претърпя поражение от израелския Макаби Хайфа с 86:97 (25:28, 20:26, 16:19, 25:24) като домакин в зала „Универсиада“ в София в реванша от четвъртфиналния плейоф в Балканската лига по баскетбол за мъже. „Сините“ загубиха и първата среща преди два дни (83:91) и отпаднаха от международната надпревара.

Макаби Хайфа стана третият тим от Израел, който си осигури място във Финалната четворка на турнира, присъединявайки се към Апоел Галил Елион и Ирони Нахария. Четвъртият участник на полуфиналите е българският Балкан (Ботевград), който в сряда преодоля косовския Сигал Прищина. Двойките ще бъдат определени в петък чрез жребий. Финалната четворка ще се проведе в Нахария (Израел) между 29 април и 1 май.

Чавдар Костов влезе в игра за домакините срещу Макаби Хайфа, но мача пропуснаха Марио Литъл, Ивица Радич и Асен Великов.

Левски изоставаше с 25:28 след първата четвърт, но изравни в средата на втора част за 38:38. Гостите обаче бързо си върнаха аванса и малко по-късно със серия от 8:0 поведоха с 50:41. На почивката „сините“ губеха с 45:54. Израелският състав поддържаше разлика от 10-12 точки в третата четвърт и така преди последните 10 минути Левски имаше пасив от 61:73. До края Макаби не допусна съперникът да се доближи в резултата и се поздрави с успех.

Зейн Ноулс отбеляза 18 точки и овладя 11 борби за „сините“, Джош Паркър добави 15 точки. С 14 завърши Мартин Петров, Венцислав Петков реализира 13, а Цветомир Чернокожев се отчете с 12 точки и 7 борби. Чавдар Костов допринесе с 6 точки, 2 борби и 2 асистенции.

За гостите от Хайфа най-резултатен беше Рафиъл Пътни с 26 точки и 9 борби.