Българският шампион Левски допусна 19-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже. "Сините" отстъпиха като домакин пред Цедевита (Хърватия) със 78:95 точки пред 1200 зрители в зала "Универсиада".

Възпитаниците на Константин Папазов остават на последно място в класирането със само един успех от 20 мача от началото на сезона.

Хърватите, които играха в първата фаза на Евролигата, този сезон, пристигнаха в София без много от звездите си, сред които Роки Лени Укич, Марио Делаш, Иван Рамляк и Ловро Мазалин.

Цедевита поведе с 26:7 в осмата минути, след което напълно контролираше двубоя. На почивката хърватите имаха аванс от 57:35.

Домакините спечелиха второто полувреме с 43:38 точки, но това бе само за радост на феновете им. След края на двубоя "сините" показаха плакат "С Вас винаги ще има Левски".

За Левски Павел Иванов беше най-резултатен с 22 точки, Алекс Симеонов добави 17 точки, а Алекс Уандие вкара 14 точки. За победителите се отличиха Миро Билан с 20 точки и Фран Пилепич с 13 точки.

В следващия си мач от турнира Левски ще гостува на Партизан (Сърбия) на 9-и февруари.