Баскетболният Левски победи Фени Индустри на старта на Балканска лига. Момчетата на Тити Папазов се наложиха над своя съперник с 90:88 в много оспорван двубой от Група В.

Двата отбора бяха избрани от ръководството на това регионално издание за първи мач в тазгодишния вариант на лигата. По тази причина двубоят бе изтеглен с 4 дни по-рано и се игра в столичната зала „Универсиада”.

През първата част гостите водеха и логично я спечелиха с 25:21. В 31-та минута беше й най-голямата разлика за Фени Индустри - 8 точки при 31:23. В средата на втората част с тройка на Асен Великов Левски стигна до обрат - 34:33.

На почивката Левски имаше преднина от 4 точки - 47:43. В началото на третите 10 минути баскетболистите на Фени Индустри отново поведоха, но след това до края на мача се играеше кош за кош. След 30 минути резултатът бе равен - 66:66.

6.2 секунди преди сирената имаше равенство в резултата - 88:88. Победата на "сините" донесе Павел Иванов, който се разписа 1.2 секунди преди края след бърза атака и асистенция на Арън Харпър. В последвалата атака гостите нямаха време за реакция. Най-голямата разлика в полза на Левски бе в 34-та минута - 8 точки при 79:71.

За Левски най-резултатни бяха Стефан Георгиев с 20 точки и 8 борби, Арън Харпър добави 19 точки, а Асен Великов - 14. За гостите се отличиха Слободан Михайловски с 18 точки и 20 борби, Огнян Стояновски и Владимир Попович завършиха с по 16 точки.

Във втория си мач от групата Левски гостува на КК Белград на 11-ти ноември. Останалите срещи от първия кръг на турнира са на 14-ти октомври.