Българският Левски загуби за седми път през този сезон в Адриатическата баскетболна лига.

"Сините" гостуваха на сръбския Металац Валево и загубиха с 54:81 след доста слаб старт на мача. Домакините тръгнаха отлично и не позволиха на левскарите да поведат нито веднъж. Така след този мач Левски остава последен и вече е с баланс 1-8 в турнира.

В сряда "сините" гостуват на Лукойл Академик в мач от нашето първенство, а в неделя (30 ноември) на босненския Игокеа.

Сърбите вкараха първите 14 точки в мача, а след това резултатът стана и 18:2, а след 20-ата минута резултатът беше 45:28.

През второто полувреме сърбите дръпнаха още в резултата и в крайна сметка спечелиха спокойно.

Единственият с двуцифрен точков актив за българите бе Димитър Димитров с 21 точки. Капитанът Павел Иванов се отчете с 9 точки, а 8 вкара Павлин Иванов.