Отборът на Левски 2014 допусна трета загуба в група "Д" на втората фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Мануел Марков отстъпиха пред гостуващия Пея (Косово) с 87:91 (15:24, 31:31, 26:14, 15:22).

"Сините" остават на последно място в класирането с 5 точки след един успех и три поражения, а до края на груповата фаза им предстоят домакински мачове с шампиона Сигал Прищина (Косово) и с Кожув (Македония).

Баскетболистите на Левски 2014 показаха страхотен характер, преодоляха пасив от 19 точки и 7:44 минути преди края имаха аванс от 77:72 след тройка на Станислав Славейков.

Гостите започнаха силно мача и поведоха с 20:7. Домакините обаче успяха до края на първата част да намалят изоставането си на 9 точки - 15:24.
В началото на вторите 10 минути баскетболистите на Пея направиха серия от 12:2 за 36:17. "Сините" обаче показаха, че могат да вкарват от далечна дистанция и отбелязаха пет поредни тройки - по две на Станислав Славейков и Ангел Пейчинов и една на Венцислав Петков.

36 секунди преди полувремето Йордан Минчев вкара кош, за да намали изоставането на Левски 2014 на 46:52. Ник Ковингтън реализира тройка за Пея секунди преди сирената за 55:46.

"Сините" изиграха страхотна трета част, която спечелиха с 26:14 точки и след 30 минути имаха аванс от 72:69.

След тройка на Станислав Славейков преднината на домакините достигна 5 точки при 77:72 по-малко от осем минути преди края. Гостите обаче не се предадоха и изравниха 77:77.

След това играчите на Левски 2014 изпуснаха няколко поредни стрелби, което позволи на съперника отново да поведе. 22 секунди преди края Пея имаше аванс от 4 точки - 89:85 и успя да удържи до края, за да спечели мача.

Станислав Славейков беше най-резултатен за Левски 2014 с 25 точки и 9 борби. Алекс Симеонов направи "дабъл-дабъл" - 20 точки и 12 борби. Ангел Пейчинов отбеляза 11 точки.

Най-резултатен за Пея беше Ненад Делич с 25 точки и 7 борби, а 19 точки добави Кевън Бъруел.

В следващия си мач от турнира Левски 2014 е домакин на шампиона Сигал Прищина (Косово).

"Видяхме такъв Левски, какъвто искаме да бъде. Показахме, че не се отказваме - губехме с 19 точки и поведохме с 5. Накрая видяхме, че губим мача и играхме за загуба с по-малка разлика. В оставащите два мача трябва да гоним две победи, които да ни класират на полуфиналите", каза старши треньорът на Левски 2014 Мануел Марков след двубоя пред БНТ./БТА