Баскетболният Левски загуби гостуването си на ОКК Белград със 100:103 точки след продължение във втория кръг на Балканската лига и вече е с актив победа и поражение.

Мачът се забави с няколко минути от предварително обявения начален час 19 българско време. Около стотина зрители дойдоха да наблюдават срещата на първенеца в местната сръбска лига с носителя на Купата на България за 2009-та година. В зала „Пионир” е и националът Филип Виденов със семейството си. Виденов, който носи екипа на гранда Цървена звезда още по обед посети българския лагер в сръбската столица и обеща да подкрепя „сините” на сблъсъка им с ОКК Белград. Старши треньорът Тити Папазов избра да започнат: Боби Фрейзър, Станислав Славейков, Доналд Коул, Арън Харпър и Стефан Георгиев. Наставикът на домакините Марко Ицелич стартира с: Митрович, Крушич, Анджич, Сузич и Дунджерски. На трибуните седна и националният селекционер на Сърбия Душан Ивкович, редом до треньора Ратко Йоксич, който оглави детско-юношеската школа на Левски.

Двубоят стартира с предимство на „сините”, които поведоха с 14:7 точки в средата на първата четвърт, но домакините намалиха до 14:13 точки 3 минути и половина преди края на частта. Кошове на Златин Герогиев и Арън Харпър върнаха 6 точки преднината за българския Левски при 19:13. Добри изяви на капитана на „сините” Стефан Георгиев и точен изстрел на Доналд Коул направиха резултата 23:15 точки в полза на Левски 42 секунди преди края на тази първа част. Тройка на Асен Великов увеличи аванса на българите на 26:15, но домакините също отвърнаха с далечна стрелба и фиксираха 26:18 точки след 10 минути игра.

Втората четвъртина започна с кош на Арън Харпър, който се върна в игра заедно с Коул, Славейков, и братята Георгиеви. Домакините намалиха до 32:24 точки 2 минути и половина след началото на втората част, а последва и фаул в атака на Доналд Коул. Поредният кош при бързата атака на ОКК Белград за 32:26 предизвика треньора Тити Папазов да вземе прекъсване. Американецът Харпър се изяви с открадната топка и кош в ответната атака, но не успя от наказателната линия. 4 минути преди края на първото полувреме убедителните изяви на центъра на домакините Милош Сузич сведоха разликата до 3 точки – 35:32 в полза на Левски. Драган Митрович пък бе точен на два пъти от наказателната линия и направи аванса на „сините” само 1 точка - 35:34 точки. Последва нов фаул отсъден в полза на ОКК Белград и Слободан Дунджерски вкара веднъж за равенството - 35:35. В поредната атака, отново след грешка на българите, домакините поведоха с 38:35 точки малко повече от 2 минути преди почивката, което бе и за първи път в мача от втория кръг на Балканската лига. След фаул на Харпър пак Дунджерски вкара от наказателната линия за 40:35 в полза на ОКК Белград. Тройка на Фрейзър и кошове на Харпър и Стефан Георгиев направиха резултата 43:42, но все още при преднина на сърбите, които отвърната и с тройка за 46:42. Точна далечна стрелба на Златин Георгиев със сирената фиксира резултат 46:45 точки за домакините след първото полувреме.

Така „сините” пропиляха аванс от 11 точки, колкото бе на моменти разликата през първите 20 минути. Арън Харпър има най-много точки до почивката – 11, но вкара само един път при трите си опита от тройката. Стефан Георгиев – Торо записа 10, а Боби Фрейзър - 7 точки. За сръбския съперник на Левски най-резултатен е Драган Митрович с 12 точки, а Сузич и Лепойевич имат по 10.

Домакините от ОКК Белград започнаха по-уверено второто полувреме и увеличиха преднината си на 50:45 точки, но Доналд Коул реализира тройка за 50:48. Общо четирима баскетболисти на Левски са с по 2 лични нарушения, а през първото полувреме домакините изпълните 13 наказателни удара срещу само 3 за „сините”. Левски излезе с петица: Асен Великов, Златин Георгиев, Доналд Коул, Арън Харпър и Стефан Георгиев. Кош на Торо върна преднината за българите при 53:53 точки 3 минути и половина след почивката. Нова точна стрелба на капитана на Левски Георгиев доведе до 55:54 точки, а след нарушение срещу американеца Харпът при бърза атака за „сините”, той не успях на два пъти от линията. Забивка на Доналд Коул отново даде точка аванс за носителя на Купата на България за 57:56, а после борба в нападение и кош на Павел Иванов направиха резултата 59:56 точки в полза на Левски. Младокът Иванов вкара и от наказателната линия за 60:56 за гостите около 3 минути преди края на третата четвърт. Кош на Коул даде 6 точки аванс за Левски, но сърбите отвърнаха с тройка. Минута преди края резултатът бе 67:65 точки в полза на „сините”, но играчите на ОКК Белград показаха точния си мерник от далече. Нова тройка на Доналд Коул фиксира 70:66 за Левски след края на третата част.

Последната четвъртина започна с тройка на българите, но домакините веднага върнаха 2 точки. Тройка на Асен Великов даде 6 точки аванс на Левски за 76:70 минута и половина след началото на частта. 7 минути преди края на мача Асен Великов излезе за 5 лични нарушения, а другият плеймейкър на Левски Боби Фрейзър е с 4. „Сините” имат 5 точки преднината 6.40 минути преди финалната сирена. След прекъсването Коул вкара за 81:74 точки в полза на Левски, а последва и добра защита за играчите водени от треньора Тити Папазов. Хубав пас на Доналд Коул към Харпър му даде възможност да отбележи за „сините”. Арън Хърпър обаче извърши 4-тото си лично нарушение 4.40 минути преди края, което създава сериозна опасност за гостите. Българският тим водеше с 85:84 при оставащи 2.53 минути. Тройка на Фрейзър направи резултата 88:84 точки минута и 18 секунди преди края на двубоя от втория кръг на Балканската лига. Борба в защита на Златин Георгиев- Голди позволи на „сините” да атакуват при 88:86 точки в своя полза, но нападението бе спряно непозволено. Добавка на Стефан Георгиев 40 секунди преди края дадоха аванс 4 точки на „сините”, но домакините вкараха в ответната атака за 90:88. 27 секунди преди сирената Харпър застана на наказателната линия и вкара само единия си изстрел, а ОКК Белград отвърна с бърза тройка за равенство 91:91 точки при оставащи 22 секунди. При атаката на Левски Арън Харпър задържа топката, но я изпусна преди да стреля към коша 2 секунди преди финалната сирена. Сърбите не успяха да вкарат и мачът отиде в продължение.

Домакините поведоха с 94:93 точки минута след подновяването на играта в допълнителните 5 минути. „Сините” изравниха при 96:96 със забивка на Коул, а Павел Иванов вкара за 98:96 в полза на Левски. Отново кош на Доналд Коул направи резултата 100:98 точки при оставащи 1.40 минути. Равенство 100:100 бе фиксирано 1.20 преди края. Състезателите на ОКК Белград поведоха със 102:100 точки 44 секунди преди сирената, а треньорът на „сините” Тити Папазов веднага реагира с прекъсване. Коул изпусна два наказателни удара при оставащи 37 секунди, а сърбите също изпуснаха в ответната атака, но при 2 точки техен аванс. Две секунди преди края съдиите отсъдиха крачки на Харпър и ООК Белград стигна до успеха.

Домакините са получили възможност да стрелят 31 пъти от наказателната линия, а Левски само 14.

За Левски най-резултатен бе Коул с 28 точки, Стефан Георгиев добави 19 и овладя 9 борби, Харпър също отбеляза 19 точки, но овладя 8 борби. Никола Лепойевич вкара 28 точки за ОКК Белград.