Българският шампион Левски допусна 16-а загуба в баскетболната Адриатическа лига. "Сините" отстъпиха пред гостуващия Солнок (Унгария) с 61:82 точки пред около 1000 зрители в зала "Универсиада". Клубът продължава да бъде в тежко финансово положение.

Състезателите на треньора Константин Папазов, остават на последно място в класирането със само един успех от 17 мача от началото на сезона.

Домакините водеха само до седмата минута на мача, след което гостите от Унгария доминираха изцяло. На почивката Солнок водеше с 12 точки - 38:26, а в началото на третата част преднината им достигна 22 точки при 50:28.

Последва серия от 8:0 за Левски, но в последната част гостите поведоха с над 20 точки и до края срещата се доигра. За Левски Алекс Симеонов вкара 16 точки, 14 точки записа Павел Иванов, а с 12 точки завърши Димитър Ангелов. "Сините" играха в мача само с осем баскетболисти. За Солнок Марко Бъркич реализира 20 точки.

В следващия си мач от надпреварата Левски приема хърватския Задар на 21-и януари в отложения си двубой от 16-я кръг на Адриатическата лига.

"Основното е съзнанието на играчите, подкрепата на публиката, голямото име на Левски. Моралът на играчите, както и тази невероятна атмосфера - заради това все още съществуваме. Много е тежко, страшна е мъката, в която работим", каза старши треньорът на Левски Константин Папазов след двубоя.

“Има български фирми, които искат да ни помогнат в този тежък момент. За момента не желаят да бъдат оповестявани”, сподели Папазов и изрази надежда до края на януари тимът на намери начин да обезпечи съществуването си.