Българският шампион Левски допусна 21-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже. "Сините" отстъпиха пред 1500 зрители в зала "Универсиада" пред гостуващия Металац (Сърбия) с 66:77 точки, след като изиграха слаба последна част на двубоя.

Възпитаниците на Константин Папазов остават на последно място в класирането със само един успех от 22 срещи от началото на сезона.

Дебют за Левски направи Васил Евтимов, който игра 23 минути и завърши с 6 точки и 13 борби. Домакините изиграха равностойни 30 минути, но в последната част загубиха с 13:21, а с това и мача.

Шампионите поведоха с 14:5, но гостите отговориха със серия от 14:5 и изравниха 19:19 след първата четвърт. На почивката сръбските баскетболисти имаха аванс от 37:33, а в края на двубоя натрупаха преднина от над 10 точки и стигнаха до успеха.

За Левски се отличиха Филип Виденов с 18 точки, Димитър Ангелов с 12 точки, а с по 11 точки завършиха Павел Иванов и Алекс Симеонов.

За Металац с 24 точки се отчете Никола Йевтович, а Неманя Протич записа 16 точки и 7 асистенции.

В следващия си мач от турнира Левски е домакин на Игокеа (Босна и Херцеговина) на 28-и февруари от 18:00 часа.