Баскетболистите на Левски Лукойл загубиха първия си мач от груповата фаза на Купата на ФИБА Европа. Българите паднаха с 68:81 в гостуването на Цмоки (Минск).

Левски Лукойл трябваше бързо да се съвземе след кошмарно начало и изоставане от 0:9 рано в първата четвърт. Българите отговориха с 5 поредни точки за 5:9, но след това Цмоки задържа преднината за 9:13, а в крайна сметка първата четвърт завърши с 9 точки изоставане за “сините” - 15:24.
Домакините поведоха за първи път с двуцифрена преднина при 19:29, след което задържаха комфортния си аванс при 26:35 в средата на втория период. Две минути преди края на полувремето Бранко Миркович и съотборниците му се откъснаха напред с 15 точки и 29:44, но баскетболистите на Тити Папазов успяха да заличат разликата до 41:49 на почивката.

Българите съкратиха до 45:51 след подновяването на играта, но Цмоки отново се откъсна напред с 10 точки при 45:55, а силни финални минути на Левски ги доближи до съперника за 55:61 след 30 минути игра. Гостите се доближиха на четири точки след по-малко от минута в четвъртата част - 57:61, но домакините пак съумяха да дръпнат и в средата на финалната четвърт водеха с 64:72. Надеждата оставаше жива за Левски Лукойл при 68:72, но всичко се реши, след като Цмоки завърши срещата със серия от 9-0, оформила финалния резултат - 68:81.

Йордан Минчев с 16 точки, Куон Чийтъм с 12, както и Чавдар Костов и Брендън Йънг с по 10 бяха четиримата топреализатори за българския отбор. Бившият български национал Бранко Миркович се отличи с 14 за Цмоки, като повече от него вкара само Доминез Бърнет, завършил с 19, а Владимир Веремеенко остана с 11.

ЦМОКИ (МИНСК) - ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ 81:68 (24:15, 25:26, 12:14, 20:13)

ЦМОКИ (МИНСК): Бранко Миркович 14, Доминез Бърнет 19, Максим Салаш 11, Аляксей Трастинецки 5, Владимир Веремеенко 11 (Яухени Белянку 4, Алекс Гаврилович 5, Джамар Абрамс 3, Витали Лютич 7)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Джайълс Смит 2, Венцислав Петков 3, Чавдар Костов 10, Христо Захариев 6, Куон Чийтъм 12 (Йордан Минчев 16, Райън Райт 9, Брендън Йънг 10, Асен Великов)