Левски Лукойл победи с категоричното 88:72 (30:24, 28:17, 7:17, 23:14) като гост срещу Днипро (Украйна) в четвъртия си двубой от груповата фаза на турнира ФИБА Европа. "Сините" остават на първо място без загуба, като вече си осигуриха и класиране за следващата групова фаза в надпреварата.

В първия период играта беше равностойна, но Левски Лукойл взе аванс от 30:24, а вторите десет минути от срещата протекоха при пълно превъзходство за българския отбор, който имаше 17 точки аванс на почивката.
Домакините започнаха по-добре в следващата част, но Левски влезе със седем точки преднина в последната четвърт. Тя премина при ново превъзходство за столичани и те спечелиха с крайното 88:72.

В заключителните минути "сините" показаха добра стрелба от линията за наказателни удари и това беше достатъчно за четвъртия им пореден успех в турнира.
Патрик Рембърт се отличи с 20 точки и 7 борби, а съотборникът му Деян Иванов завърши с 18 точки и 8 овладени топки под кошовете.
Олександър Мишула реализира 21 точки за украинския отбор, който няма нито една победа.

Резултати от четвъртия кръг в груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа с българско участие:

Група В:
Балкан Ботевград (България) - АЕК Ларнака (Кипър) - 77:78 (20:24, 26:23, 15:13, 16:18)

от снощи:
Белфиус Монс Ено (Белгия) - Цмоки Минск (Беларус) - 86:79 (20:17, 23:20, 21:19, 22:23)

от снощи:
Алба Фехервар (Унгария) - Порто (Португалия) - 72:70 (18:21, 18:27, 17:10, 19:12)

1. Алба Фехервар 4 4 0 337:319 8 точки
2. Варезе 3 2 1 256:236 5
3. Порто 4 1 3 325:333 5
4. Рилски спортист 3 0 3 237:267 3