След като само преди два дни навакса пасив от 18 точки, и обърна Рилски спортист в НБЛ, Левски успя да изпусне 16 точки аванс, и завърши наравно 74:74 при гостуването на Куманово в Балканската лига.

"Сините" ще трябва да решават всичко на реванша, на 8 април в София. Победителят измежду Левски и Куманово отива на Финалната четворка на Балканската лига. Зачита се общият брой точки от двата мача.

Българският състав за пореден път игра колебливо, с много амплитуди в хода на срещата. След равностойна първа четвърт, Левски успя да поведе и дръпне във втората, точно преди края на полувремето, след серия от 9-0.

На почивката "сините" водеха с 39:33, след добри минути на Христо Захариев и Ники Върбанов.

Третата част също бе силна за Левски, и само две минути и половина след началото й, авансът на българския отбор вече бе двуцифрен. Майк Уилкинсън записа добри минути, а няколко тройки на Лайнъл Чалмърс до края на периода поддържаха стабилна преднина, достигнала до 16 точки в един момент.

Преди последната четвъртина, Левски водеше с 61:47. След като не успя да отбележи кош от игра цели пет минути обаче, софийският тим видя как активът на домакините нараства. Точно в средата на частта, Куманово вече бе само на четири точки от съперника. Джумейн Джоунс вкара тройка малко след това, да успокои леко "сините", но македонците изобщо не се отказваха.

Минута и 20 преди края на двубоя, Левски водеше все още с осем точки. Оттам обаче, българският отбор вкара отново един-единствен фаул, срещу девет точки за Куманово. Десет секунди преди сирената, Ройс Паран отбеляза тройка, и бе фаулиран от Брандън Хийт. Паран не отбеляза наказателния удар, и македонците фаулираха бързо Лайнъл Чалмърс, за да имат още малко време за атака.

Чалмърс шокиращо пропусна и двата наказателни удара, а Урош Лукович успя да направи добавка със сирената в оставащото време за нападение на Куманово, за да изравни до 74:74.

За Левски най-резултатен с 14 точки бе Христо Захариев, а по 11 добавиха Брандън Хийт (7 борби, 6 асистенции), Лайънъл Чалмърс и Майк Уилкинсън.

За Куманово 23 наниза Вукашин Мандич, а с 16 и 11 борби се включи Иван Мишкович.