Левски надделя над Рилски спортист със 75:73 точки в много оспорван и равностоен мач, като запази шансове да продължи напред в турнира.

През по-голямата част от срещата обаче гостите бяха водещи в резултата и диктуваха събитията на игрището. Сините успяха да изравнят едва в края на третата четвърт при 60:60.

В последните 10 минути отборите заложиха повече на защита.

Най-решаваща и драматична бе последната минута от двубоя. Тя започна с аванс от четири точки за Левски - 74:70.

Сините провалиха атаката си, а в ответното нападение Миркович вкара тройка и намали на една точка - 74:73.

След това и двата отбора направиха по една несполучлива атака. Осем секунди преди края Златин Георгиев от Левски застана на линията на наказателни удари, но реализира само втория.

В последната атака за Рилски Спортист стрелбата на Папич от зоната за три точки бе несполучлива. И така Левски изтръгна победата.

Капитанът Стефан Георгиев бе най-полезен за „сините” с 23 точки и 14 борби, а по 16 добавиха Станислав Славейков и Дуейн Мортън. Гардът Маркъс Хол остана със скромните за неговите реализаторски възможности 8 точки, но добави 6 борби. Златин Георгиев път се отчете с 12 точки и 8 борби.

За гостите от Рилски спортист най-резултатен бе Драгослав Папич с 19 точки и 6 борби, а Иван Лилов завърши с 13 точки.