Отборът на Левски 2014 записа победа в първия си мач от група D на втората групова фаза на Балканската лига. Баскетболистите водени от треньора Мануел Марков надделяха като гост на Пея (Косово) с 85:79 точки.

Първото полувреме беше оспорвано, но в по-големи периоди от него "сините" водеха в резултата. Те имаха преднина от 31:25 в средата на втората четвърт, но на почивката имаха аванс само от точка - 41:40.

Българите решиха двубоя след силна трета част, в която водеха с 14 точки и не изпуснаха лидерството си до края на срещата.

За Левски 2014 силен мач изигра Алекс Симеонов, който завърши с 21 точки, 10 борби и 6 асистенции. Евгени Хаджирусев добави 14 точки, а по 12 точки записаха Станислав Славейкови Йордан Минчев.

За домакините 24 точки реализира Дрильон Хайризи.

В следващия си мач от турнира на 9 февруари Левски 2014 гостува на шампиона Сигал Прищина (Косово).

Среща от първия кръг в група D на втората групова фаза на Балканската лига по баскетбол за мъже:

Пея (Косово) - Левски 2014 - 79:85 (18:17, 22:24, 17:28, 22:16)

Състав на Левски: Крум Дойчинов 11, Алекс Симеонов 21, Ивко Ивков 2, Вецислав Петков 7, Евгени Хаджирусев 14 (Станислав Славейков 12, Йордан Минчев 12, Ангел Пейчинов 6) /БТА