Левски 2014 допусна трета загуба в Балканската лига по баскетбол за мъже, след като отстъпи като гост на Ловчен (Черна гора) с 61:68 точки в мач от група Б. Състезателите водени от треньора Николай Господинов са на трето място в класирането в групата с две победи и три поражения.

За Левски 2014 това е втори мач в рамките на три дни в Черна гора, след като на 1-и декември загубиха от Теодо със 70:81 точки. "Сините" започнаха силно двубоя и поведоха с 15:8, а с кош на Крум Дойчинов спечелиха с 24:14 точки.

Във втората част играчите на Левски 2014 отново имаха преднина от 30:20, но до почивката допуснаха домакините да направят серия от 12:2 и да изравнят 32:32. Играчите на Ловчен започнаха третата част със серия от 9:0, за да излязат напред в резултата с 41:32, но българите изравниха 46:46 минута преди края.

В последната четвърт домакините поведоха с 58:50 и до края не изпуснаха преднината си, за да стигнат до първи успех в групата след пет поредни загуби.
За Левски 2014 се отличиха Алекс Симеонов и Евгени Хаджирусев с по 13 точки, а Крум Дойчинов направи "дабъл-дабъл" - 11 точки и 15 борби. Симеонов също стигна двойните показатели, след като спечели 11 борби.

За победителите с по 19 точки най-резултатни бяха Микаиле Тмушич и Милош Латкович.

В следващия си мач от групата Левски 2014 гостува на Башкими (Косово) на 15 декември.

Ловчен (Черна гора) - Левски 2014 - 68:61 (14:24, 18:8, 17:16, 19:13)
състав на Левски: Алекс Симеонов 13, Венцислав Петков 8, Йордан Минчев 10, Евгени Хаджирусев 13, Крум Дойчинов 11 (Милен Захариев 6, Лъчезар Димитров 0, Владиян Аврамов 0, Ивко Ивков 0) /БТА