Испанският тим Лаборал Куча победи гостуващия Панатинайкос (Гърция) с 84:68 (18:16, 21:12, 25:21, 20:19) точки в първа среща от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. Испанците поведоха с 1:0 в серията, в която се играе до три успеха.

Лаборал е домакин и на втория мач на 15 април. Двата отбора изиграха равностойна първа част, след което домакините доминираха и на почивката водеха с 39:28. В третата част преднината на Лаборал достигна 20 точки при 54:34, след което срещата се доигра. За победителите Дариус Адамс отбеляза 20 точки. Янис Бурусис добави 15 точки и 6 борби, а Майк Джеймс завърши с 11 точки и 6 асистенции.

Мирослав Радулица се отчете с 21 точки за Панатинайкос. Маркъс Хейнс наниза 11 точки. В друга среща от турнира Барселона започна със загуба участието си в четвъртфиналните плейофи. Каталунците отстъпиха като гост на Локомотив Кубан (Русия) с 61:66 (19:17, 14:10, 20:23, 8:16) точки. Втората среща е на 15 април отново в Краснодар. Руският тим завърши двубоя със серия от 8:0, за да стигне до успеха, който е първи в историята на тима в плейофите на Евролигата.

Българският баскетболист Александър Везенков игра 8 минути като резерва за каталунците и се отличи с 2 точки и 1 борба. За победителите със 17 точки и 10 борби завърши Антъни Рандолф, а 11 точки добави Малкълм Дилейни. За Барселона с по 13 точки реализираха Джъстин Доулман и Пау Рибас./БТА